Program

Narodowy awans - czas rozwoju i triumfu, Polsko!
7 programów wielkiego awansu społeczeństwa i gospodarki dra Artura Bartoszewicza

WARTOŚĆ INWESTYCJI: 22,5 bln PLN do 2040 r., czyli 1,5 bln PLN rocznie! 40 tys. PLN na każdego Polaka rocznie! 110 PLN dziennie!
1. Strategiczny program rozwoju sztucznej inteligencji na lata 2025-2034

750 mld PLN (Jan Czochralski) (Inteligenta Polska)

2. Strategiczny program budowy sieci elektrowni jądrowych i rozwoju przemysłu atomowego na lata 2025-2040

500 mld PLN (Maria Skłodowska-Curie) (Atomowa Polska)

3. Strategiczny program rozwoju portów kontenerowych i sieci kolei dużych prędkości 400 km/h do 2040

10 750 mld PLN (Błyskawiczna Polska)
Największy europejski port kontenerowy; Linie kolejowe: Gdańsk-Warszawa-Katowice-Wiedeń (Malczewski); Warszawa-Łódź-Wrocław-Praga (Kossak); Warszawa-Kraków-Budapeszt (Łempicka); Warszawa- Poznań- Berlin (Boznańska); Warszawa-Lublin-Lwów (Chełmoński); Warszawa-Białystok-Wilno (Matejko) Warszawa-Białystok-Mińsk (Beksiński); Białystok-Gdańsk- Szczecin-Hamburg (Wyspiański).

4. Transeuropejski Port Lotniczy w 2035

150 mld PLN (Fryderyk Chopin) (Uskrzydlona Polska)
Największy europejski pasażerski port lotniczy i cargo w Baranowie – 100 mln pasażerów, 10 pasów startowych, rozbudowana infrastruktura cargo, główny węzeł łączący Europę z Azją i Ameryką.

5. Strategiczny program obronny do 2035

10 000 mld PLN (Tadeusz Kościuszko) (Pancerna Polska)
Współpraca z USA, Izraelem, Węgrami, Turcją i Indiami w zakresie rozwoju przemysłu obronnego, żelazna kopuła Rozwadowskiego, lotniskowiec o napędzie atomowym Jan III Sobieski, 6 łodzi podwodnych o napędzie atomowym – Mieszko I, Bolesław Chrobry, Władysław Jagiełło, Stefan Batory, Jan Karol Chodkiewicz, Stanisław Żółkiewski, dywizja dronów (5 mln szt.) Stanisława Maczka.

6. Strategiczny program kosmiczny do 2040

250 mld PLN (Stanisław Lem) (Galaktyczna Polska)
Współpraca z USA, Izraelem, Turcją i Indiami w zakresie podboju kosmosu.

7. Strategiczny program rozwoju farmacji i produkcji żywności do 2035

100 mld PLN (Zbigniew Religa) (Samowystarczalna Polska)
Hub produkcji API, leków i wyrobów medycznych i hub produkcji żywności, wykraczający poza potrzeby krajowe, zaspakajający potrzeby UE.

1. Siódemka dr. Artura Bartoszewicza:
STOP UPARTYJNIANIU PAŃSTWA

1. Nowa Konstytucja RP

Nowa Konstytucja RP z zasadami demokracji bezpośredniej, vetem obywatelskim i wiążącymi referendami.

2. Zrównanie podpisu

Zrównanie podpisu tradycyjnego z profilem zaufanym, procesy demokracji bezpośredniej dostępne na mObywatelu.

3. Ograniczenie składu Rady Ministrów

Zlimitowanie składu Rady Ministrów do 8 resortów i do 3 wiceministrów na resort – maks. 33 osoby, zakaz łączenia funkcji posła, senatora i członka Rady Ministrów (zostają: premier, MSZ, MSW, MON, MSkarbu, Ministerstwo Jakości Życia, Ministerstwo Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Ekonomii, następuje likwidacja MC, MS, MP, MRPiPS, MKiŚ, MAP, MI, MZ, MSiT, MR, ME, MPS, MRiT, MFiPR, MSO, MRiRW, MSWiA, MUE, MN, MKiDN).

4. Ograniczenie wynagrodzenia Rady Ministrów

Ograniczenie wynagrodzenia Rady Ministrów, które uzależnia się od wielokrotności minimalnej emerytury i premiuje wartością dwukrotności % wzrostu PKB i dwukrotności % nadwyżki budżetowej do PKB, odbierana część wynagrodzenia w wymiarze dwukrotności % spadku PKB i dwukrotności % deficytu budżetowego do PKB (premier: bazowe 15*1781 = 26.715 PLN brutto; minister, bazowe 12*1781 = 21.372 PLN brutto).

5. Likwidacja finansowania partii politycznych

Likwidacja finansowania partii politycznych z budżetu państwa, finansowanie zmienione na dobrowolny odpis podatkowy obywateli, do 1% od PIT i do 0,5% od CIT, którzy corocznie w zeznaniach podatkowych wskazują od 1 do 3 partii, na które przeznaczają łączny swój odpis.

6. Wprowadzenie odpowiedzialności majątkowej

Wprowadzenie odpowiedzialności majątkowej polityków i kierownictwa administracji rządowej i samorządowej za ich decyzje.

7. Zakaz pracy członków partii politycznych i ich rodzin w radach i zarządach SSP

Zakaz pracy członków partii politycznych i ich rodzin w radach nadzorczych i zarządach oraz w całych strukturach spółek skarbu państwa. Odnosi się to zarówno do obecnych członków partii politycznych, jak i tych, którzy w ostatnich 3 latach byli ich członkami.

2. Siódemka dr. Artura Bartoszewicza:
GOSPODARKA I DEMOGRAFIA GWARANTEM BEZPIECZEŃSTWA

1. Powiązanie liczby posłów z liczbą obywateli RP

Powiązanie liczby posłów z liczbą obywateli RP, na 37,6 mln Polek i Polaków przypadnie 376 miejsc w Sejmie RP (zmniejszenie z 460 do 376). Zmniejszenie liczby obywateli RP o 100 tys. powoduje likwidację jednego miejsca poselskiego w kolejnych wyborach, wzrost o 100 tys. dodaje jedno miejsce i prawo do wyboru kolejnego posła w okręgu wyborczym o największym wzroście.

2. Stypendium demograficzne

Stypendium demograficzne na każde nowo urodzone dziecko 3, 4 i kolejne w danej rodzinie przy min. jednej osobie pracującej. Miesięczne stypendium 1 tys. PLN zwielokrotniane liczbą dzieci w rodzinie, 1,25 tys. PLN za 5, zaś 6 i kolejne 1,5 tys. PLN.

3. Ochrona własności ziemi

Ochrona własności ziemi poprzez ograniczenie dziedziczenia i zakupu wyłącznie na rzecz obywateli polskich w drugim pokoleniu oraz zakupu ziemi przez przedsiębiorstwa z min. 51% kapitałem polskim, dzierżawa obcokrajowcom maks. 25 letnia. Zakładanie przedsiębiorstw w Polsce wymaga form spółki z min. 33% udziałami obywatela/i RP.

4. Równe zasady konkurencji dla wszystkich

Równe zasady konkurencji dla wszystkich, wymagania prawne dostosowane do wielkości przedsiębiorstwa, nowe prawo dotyczy tylko dużych, średni może stosować lub zapłacić rekompensatę za niestosowanie, zaś mały i mikro przedsiębiorca jest zwolniony ze stosowania takiego prawa, chyba, że sam uzna je za korzystne. Stabilność prawa gwarantowana przez zakaz zmiany w okresie 3 lat (daniny publiczne), 5 lata (inne obszary) po zaimplantowaniu, zmiana wymaga 2 letniej karencji, można zastosować natychmiast nowe rozwiązanie prawne, jeśli jest korzystniejsze, ale decyzję w tym zakresie podejmuje przedsiębiorca. Nowe prawo dotyczy nowych działalności gospodarczych, już istniejące działają na zasadach, w których przedsiębiorcy rozpoczynali działalność, chyba, że nowe uznają za korzystniejsze. Dwuinstancyjny Sąd Konkurencyjności rozstrzygający zakłócenia na rynku, nadużywania pozycji rynkowej przez korporacje międzynarodowe, czy też unikania płacenia podatków.

5. Broń, leki i żywność produkujemy w Polsce

Broń, leki i żywność produkujemy w Polsce, sektor rolny, militarny i farmaceutyczny i producenci krajowi wprowadzani na listę podmiotów strategicznych, ich ochrona jest gwarantowana prawem. Cła antydumpingowe i kontyngenty chronią produkcję krajową. Co najmniej 75% wydatków na zbrojenia musi trafić do krajowych sektorów zbrojeniowego, rolnego i farmaceutycznego.

6. Młodzi ludzie przygotowani do życia

Młodzi ludzie przygotowani do życia, w szkołach podstawowych i średnich lekcje prac technicznych, gotowania i prac domowych. Dzieci i młodzież gotują wzajemnie dla siebie i sprzątają szkoły. Do 18 roku życia odcięcie dzieci i młodzieży od pornografii i przemocy na telefonach komórkowych (100 mln kary za dostarczanie treści).

7. Pokój i bezpieczeństwo na terenie RP podstawą decyzji politycznych

Pokój i bezpieczeństwo na terenie RP podstawą decyzji politycznych, każde działanie rządu wpychające Polskę do konfliktów zbrojnych traktowane jest jako zdrada. Wymóg uzasadniania każdej decyzji interesem społecznym i gospodarczym obywateli RP. Działanie na szkodę społeczeństwa/gospodarki wiąże się z utratą praw obywatelskich i przepadkiem majątku na rzecz skarbu państwa. Działanie w interesie obcego państwa lub organizacji międzynarodowej na szkodę państwa polskiego odbiera prawo pełnienia funkcji publicznej oraz dostępu do środków publicznych dożywotnio.

3. Siódemka dr. Artura Bartoszewicza:
POLACY WIELKIM I DUMNYM NARODEM

1. Odnowienie symboli narodowych i hymnu RP

Odnowienie symboli narodowych i hymnu RP, powrót do wzoru godła RP z lat 1919-1927 z zamkniętą koroną uwieńczoną krzyżem; hymnem RP staje się „Rota” Marii Konopnickiej.

2. Patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży

Patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży w ramach budowania silnej tożsamości narodowej, na wzór USA, młoda Polka i młody Polak od 3 do 18 roku życia codziennie o 8.00 rano składają przyrzeczenie wierności RP na flagę i godło polskie, zaś przed rozpoczęciem zajęć w szkołach jest odśpiewany hymn RP.

3. Matura obejmuje historię i kulturę Polski oraz zasady ochrony obywatelskiej

Matura obejmuje historię i kulturę Polski oraz zasady ochrony obywatelskiej, aby zapewnić wzajemne wsparcie i ochronę społeczną. Każdy maturzysta zdaje obowiązkowy egzamin z ratowania życia ludzkiego oraz zasad postepowania na wypadek sytuacji kryzysowych.

4. Odnowa dziedzictwa kulturowego

Odnowa dziedzictwa kulturowego, 10 letni program odbudowy zamków piastowskich oraz zabytków zniszczonych podczas II WŚ; odzyskanie zrabowanych przez Niemców, Rosjan i Szwedów dzieł kultury i sztuki. Reparacje od Niemiec i Rosji za zniszczenia, okupację, morderstwa, gwałty i kradzieże podczas II WŚ. Odkupienie od Ukraińców za udzieloną im pomoc dzieł kultury i sztuki stanowiących polskie dziedzictwo narodowe (m.in. Galeria Lwowska, obraz za czołg).

5. Cenione obywatelstwo RP

Cenione obywatelstwo RP po 5-letnim okresie stałego pobytu, posiadaniu stałych dochodów i płaceniu podatków, poprzedzone zdaniem egzaminu z języka polskiego na poziomie C1, maturalnego egzaminu z historii i kultury polski oraz złożenia przysięgi wierności RP na godło i flagę RP z jednoczesnym wyrzeczeniem się innych władców. Nakaz nowym obywatelom odbycia 6 m. służby wojskowej lub rocznej służby zastępczej w strukturach służb mundurowych w RP lub wpłaty do budżetu 1 mln PLN.

6. Pełny dostęp do broni

Pełny dostęp do broni, każdy dorosły obywatel przechodzi szkolenie z obsługi broni, ma prawo posiadania broni palnej, która jest deponowana w lokalnej jednostce wojskowej lub komisariacie policji. Ma obowiązek raz na kwartał min. 2 h spędzić na strzelnicy i przejść specjalistyczne szkolenie z obsługi i oddać min. 100 strzałów.

7. Odbudowa imperium RP

Odbudowa imperium RP poprzez zagwarantowanie nadrzędności interesów Polski nad interesami innych państw, realizację dużych projektów infrastrukturalnych (porty, CPK, atom, sieć komputerów kwantowych, infrastruktura AI, badania kosmiczne, badania arktyczne), min. 5% udział wydatków na B+R i AI w PKB, poszerzenie strefy polskiego złotego, silną promocję kultury polskiej, zbudowanie marki Polska, sieć placówek dyplomatycznych z funkcjami promocji gospodarczej wspartych działaniami służb specjalnych w interesie polskich przedsiębiorców globalnych, szerokie inwestycje zagranicą, w tym w zasoby surowcowe i infrastrukturę strategiczną innych państw. Przejecie prymatu w budowaniu instytucji międzynarodowych i kształtowaniu reguł współpracy w regionie. Kształtowanie interpretacji historii tak, jak czynią to inne narody i państwa, i oceny zdarzeń bieżących (polonizacja mediów i zakup udziałów w mediach w innych państwach), jak też kształtowanie nowych trendów geopolitycznych. Aktywne działanie w wojnie gospodarczej, w tym uruchomienie w Polsce i w największych ośrodkach polonijnych Szkół Wojny Gospodarczej.